تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

مرجع دانلود کتاب الکترونیک 20 درصد از مبلغ خرید شما صرف کمک به زلزله زدگان میشود...


اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

دسته بندی سایت

برچسب های مهم

پیوند ها

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 118
  • بازدید دیروز : 732
  • بازدید کل : 497808

اسطوره‌، امروز


اسطوره‌، امروز

رولان بارت (زادهٔ ۱۲ نوامبر ۱۹۱۵-درگذشتهٔ ۲۵ مارس ۱۹۸۰) نویسنده، فیلسوف، نظریه‌پرداز ادبی، منتقد فرهنگی، و نشانه‌شناس معروف فرانسوی بود.

از جمله مؤلفه‌های مهم آثار او ساختارگرایی و پساساختارگرایی و همچنین تحلیل نشانه‌شناسانهٔ متون ادبی و پدیده‌های فرهنگی اند.

اسطوره‌ها فقط فراورده‌هاي جامعه‌هاي ابتدائي و کهن نيستند. ذهنيت جوامع امروزي نيز توانايي حيرت انگيزي در ساختن اسطوره از رويدادهاي روزمره‌ي سياسي و اجتماعي و هنري و ورزشي و غيره دارد. اما هر چند تلاش براي اسطوره‌اي کردن ديدگاه‌هاي بشر امروز گسترده باشد، برخورد علمي و انتقادي با آنکه موضوع بحث اسطوره‌شناسي است چيرگي ذهن تحليلگر را بر اغواي اسطوره امکان‌پذير مي‌کند. بارت در مقاله‌هاي مجموعه‌ي اسطوره‌شناسي‌ها نشانه‌ها و اسطوره‌هاي زندگي روزمره‌ي سياسي و فرهنگي فرانسه‌ي دهه‌ي 60 را زير ذره‌بين مي‌گذارد و از «نشانه‌هاي ناسالم» که پرونده‌ي اسطوره‌هايند نقاب بر مي‌دارد. پس از آن، در مقاله‌ي نظري بسيار مهم «اسطوره، امروز» مباني و اسلوب‌هاي نظري خود در اسطوره‌شناسي را تدوين مي‌کند و در آن چکيده‌اي از دستاوردهاي خود در زمينه‌هاي نقد، نظريه‌ي ادبي، نشانه‌شناسي و اسطوره‌شناسي به دست مي‌دهد.


مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 1717

برچسب های مهم


مطالب تصادفی

  • عامه پسند
  • جنایت و مکافات
  • خاطرات پس از مرگ
  • جوانی بر باد رفته
  • روانکاو

در نظر داشته باشید که بانک ملی ایران پرداخت های زیر 5000 تومان را انجام نمیدهد و باید برای مبالغ کمتر از این مقدار از سایر بانک ها استفاده کنید...